Kaip dėstymas CodeAcademy Kids prisideda prie gražesnės ateities?


Renkuosi dėstyti! Kaip programavimo dėstymas CodeAcademy Kids prisideda prie gražesnės ateities?

Mokytis ir sėkmingai išmokti programuoti puikiausiai galima savarankiškai. Tačiau viskas vyksta gerokai sparčiau ir sklandžiau, kai šalia yra žmogus, noriai besidalinantis savo gausia patirtimi, paaiškinantis, kodėl vienas ar kitas dalykas nepavyko, motyvuojantis, kada, atrodo, mokytis pasidaro per sunku ir norisi viską mesti, skatinantis drąsiai išmėginti naujoves, „laužyti“ kodą ir nebijoti klysti, galiausiai – tiesiog būnantis savo darbą mylinčiu profesionalu ir pavyzdžiu, kuriuo norisi sekti. Štai kodėl programavimo dėstytojas tampa toks svarbus. O kuo dėstytojo veikla reikšminga pačiam programavimo specialistui? Kitaip tariant, kodėl verta būti programavimo dėstytoju ir kokią naudą dėstytojai atneša ne tik studentams bei programuotojų bendruomenei, bet ir visai šaliai?

Pagarba darbui ir skiriamam laikui

Na, bet dirbti, ko gero, norėtųsi ne vien už karmos taškus. Jokia naujiena, kad programuotojo atlyginimas priklauso nuo jo turimų žinių ir sukauptų įgūdžių. Nemažai programavimo profesionalų, svarstančių apie papildomas veiklas ir norinčių išmėginti dėstymą, truputį baiminasi, kad gali tekti dirbti už gerokai mažesnį atlyginimą. Tačiau CodeAcademy Kids vertina ir gerbia dėstytojų laiką ir atsižvelgia į jų sukauptas žinias, todėl čia vienodai vertinama tiek programavimui, tiek dėstymui skiriama valanda. Savaime suprantama, apmokama ji taip pat vienodai.

Patogus darbo laikas

Ne paslaptis, kad vienas iš programuotojo darbo privalumų ir tuo pačiu ypatumų – galimybė dirbti lanksčiu grafiku ir rinktis keletą veiklų, tarpusavyje derinti kelis darbus. Į šį veiklų derinį visai nesunku įlieti ir dėstymą.

CodeAcademy Kids orientuojasi į savo srities profesionalus – juk tam, kad galėtumei sėkmingai programavimo mokyti kitus, turi būti smarkiai pasinėręs į šią sritį, kitaip tariant, daug programuoti ir nuolat tobulėti. Visą dieną dėstant įprastiniu biuro grafiku tą daryti būtų keblu. Tačiau visai nebūtina ir nereikia dėl dėstymo atsisakyti kitų darbų: dėstytojai CodeAcademy Kids darbuojasi lanksčiu grafiku, tvarkaraštis sudaromas atsižvelgiant į j jų galimybes ir pageidavimus. Taip nė viena veikla nelieka nuskriausta, galima derinti darbą kompanijoje, projekte ar freelancinimą ir dėstytojo užsiėmimą.

Mokydami mokomės

Programuotojai neretai pastebi, kad, nepaisant jiems patinkančio darbo, anksčiau ar vėliau užplūsta savotiškas „užsisėdėjimo“ jausmas ir naujovių, aplinkos bei darbo pobūdžio pakeitimo poreikis. Tokiu atveju dėstymas gali būti puiki išeitis, ne tik papildysianti ir paįvairinsianti programuotojo darbus, bet ir padėsianti įgyti naujų įgūdžių. Mitas apie nebendraujantį, užsidariusį ir kitų nesuprantantį programuotoją jau seniai žlugo – programavimo specialistui bendravimo įgūdžiai būtini. Lektoriaus darbas padeda įveikti bendravimo, viešojo kalbėjimo baimes, skatina pasitelkti kantrybę ir empatiją ir išmokti sudėtingus dalykus aiškinti paprastai bei suprantamai.

Kitaip tariant, dėstymas padeda programavimo specialistui tobulėti ir visada domėtis naujovėmis. Dėstytojas yra priverstas nuolat pasitempti, mat programavimo studentai yra itin reiklūs ir pastabūs: jei dėstytojas į savo darbą neįdės visos širdies, jie iškart tą pastebės. Bet skatindami dėstytoją dirbti taip gerai, kaip tik jis gali, studentai taip pat suteikia galimybę mokytis jam pačiam: studentų klausimai ir pastebėjimai verčia juos ieškoti atsakymų, domėtis, tobulėti, o kartais net pažvelgti į problemą iš visai kitos nei įprasta perspektyvos. Be to, studentų pastabumu užsikrečia ir dėstytojas – įpratęs nuolat tikrinti studentų atliktą darbą, dėstytojas greičiau pastebi klaidas ir savo darbuose.

Patys šauniausi kolegos

Naujoves atrasti galima ir padedant kolegoms: CodeAcademy Kids susirinkę programavimo specialistai yra labai įvairūs, pasižymintys skirtingais darbo metodais. Todėl dėstytojai mokosi ir vieni iš kitų. Programavimo akademijoje tarp dėstytojų gali užsimegzti ir ne viena profesinė bičiulystė, iš kurios gimsta nauji projektai, o tai – darbo vietos studentams bei indėlis į šalies technologijų plėtrą. Be to, nepaisant dėstytojų įvairovės, visi jie nori išugdyti sėkmingus programuotojus ir tiki švietimu bei technologijų ateitimi.

Galiausiai visi dėstantys programavimo specialistai siekia užauginti lygiaverčius kolegas, kurie juos pavytų ir pranoktų, su kuriais drauge galėtų įgyvendinti idėjas ir projektus. CodeAcademy Kids vaikų būreliai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje, Alytuje, Rokiškyje