Kaip po chaotiškų mokslo metų pandemijos apsuptyje padėti vaikams sugrįžti į klases?


Praėję mokslo metai buvo paženklinti nuotolinio mokymosi iššūkio. Na, o dabar laukia sugrįžimas į klases ir įprastinę mokymosi sistemą – tai gali tapti ne menkesniu iššūkiu. Todėl pedagogams, tėvams ar globėjams ir visiems, susiduriantiems su moksleiviais, išties pravers keletas praktinių patarimų, padėsiančių užtikrinti sklandesnę naujų mokslo metų pradžią.

1. Prašyti pagalbos yra šaunu. Skatinkite moksleivius kilus net ir mažiausiai problemai nedvejoti ir kreiptis pagalbos į mokytojus bei kitus mokyklos darbuotojus. Užtikrinkite moksleivius, kad mokykloje jie yra saugūs.

2. Išsikelkite nedidelius ir aiškius tikslus. Jei vaikas jaučia nerimą dėl mokslo metų pradžios, jį įveikti gali padėti pirmosiomis dienomis išsikeliami konkretūs ir nesudėtingi tikslai. Pavyzdžiui, sėkmingai surasti klases, įsiminti mokytojų pavardes ar priprasti prie klasėje taikomos tvarkos.

3. Rytinis priminimų sąrašas. Jau primiršti rytai ruošiantis į mokyklą dabar gali kelti dar daugiau streso. Juk reikia prisiminti gausybę dalykų – nuo priešpiečių dėžutės iki vadovėlių ir sportinės aprangos – ypač jei po pamokų dar laukia būreliai. Palengvinti rytinį išsiruošimą pagelbės priminimų sąrašas, išdėstytas ant nuvalomos lentos ar limpančių lapelių.

4. Teikite pirmenybę psichikos sveikatai. Skatinkite vaikus išsikalbėti, jei jie jaučia išaugusį stresą ar nerimą. Priminkite, kad tokiais atvejais visada galima kreiptis profesionalios pagalbos. Akcentuokite per pastaruosius mokslo metus pademonstruotą moksleivių ištvermę ir įveiktus iššūkius, o ne mokymosi spragas. Pirmiausia pasirūpinkite psichikos sveikata – tik tada galima tikėtis akademinių pasiekimų.

5. Skatinkite įsitraukimą. Kad moksleiviai mažiau nerimautų dėl galimų spragų, skatinkite juos klasėje būti aktyviais ir smalsiais, įsitraukti į veiklas, nepraleidinėti pamokų ir nuoširdžiai stengtis.

6. Skatinkite popamokinę veiklą. Galbūt karantino metu vaikai atrado naujų pomėgių? Būreliai padės ne tik juos vystyti, bet ir susirasti naujų draugų ar stiprinti ryšį su esamais.

Šaltinis: USAToday.com