Kuo sportas naudingas moksleiviams?


Jau ilgą laiką neabejojama, kad sportas, aktyvus gyvenimo būdas – raktas į sveiką gyvenimą, tačiau, praktikuodami įvairias sporto rūšis dar mokomės laikytis disciplinos, prisiimti atsakomybę, pasitikėti savimi bei dirbti komandoje.

Įvairūs mokslinių tyrimų rezultatai skelbia: dėl mankštos smegenys geriau aprūpinamos krauju, stiprinama nervinė sistema, todėl lengviau susikaupiame, geriau įsimename informaciją, tampame kūrybiškesni ir atrandame naujų problemų sprendimo būdų. Trumpai tariant, sportuodami geriname smegenų veiklą.

Sportas jungia pačius įvairiausius žmones, padeda susirasti draugų, išmoko susitvarkyti su nesėkmėmis, nusivylimais. Sportuodami mokomės ir valios, teigiamo užsispyrimo, o aktyviai leisdami laiką studentai gali bent trumpam pamiršti kasdienius rūpesčius ir atsipalaiduoti. Specialistai vieningai sutaria: sportas – pagrindinis kovos su stresu būdas.

Deja, nemažai studentų sportuoti tingi arba tiesiog neturi energijos. Vis dėlto, moksliniais tyrimais įrodyta, kad po aktyvių treniruočių žmonės kaip tik jaučiasi energingesni: sportuodami paspartiname kraujotakos darbą ir organizmas suaktyvėja.

Taigi, sportuoti  ne tik smagu, bet ir naudinga: taip pageriname smegenų veiklą, greičiau atsipalaiduojame, mažiau nervinamės, lengviau atsitiesiame po nesėkmių ir netgi jaučiamės energingesni – tai praverčia ir besimokant, ir užsiimant kitais kasdieniais darbais.

Parengta pagal: http://www.rochester.edu/team/benefits-of-sports-to-students/