Siekdamas plastiko atliekas paversti revoliucingu produktu, paauglys įkūrė savo kompaniją


Darbštus kanadietis paauglys nutarė, kad užtenka kalbų apie plastiko atliekų žalą – reikia imtis veiksmų. Tad jis surinko trijuose darbuose uždirbtas santaupas ir įkūrė kompaniją, sąvartynams skirtas plastiko šiukšles paverčiančia statybinėmis medžiagomis.

Dabar aštuoniolikmetis Mylesas Petersonas yra „Terracore Plastic Company“ įkūrėjas ir vadovas. Pirmasis jaunojo išradėjo produktas – alternatyva fanerai – jau įžengė į rinką. M. Petersonas pažymi, kad jo kompanija, jau sulaukusi investuotojų susidomėjimo, ne tik siūlo statyboms tinkamą produktą už prieinamą kainą, bet ir užtikrina plastiko atliekų panaudojimą.

Po 11 valandų per parą besidarbuojantis jaunasis vadovas įvardijo savo sėkmės paslaptis. Tai išmintingi sprendimai, sunkus darbas, atkaklumas, žiupsnelis sėkmės ir svarbiausias dalykas – tėčio bei senelės palaikymas.

Po tėvų skyrybų jiedu su tėčiu gyveno labai vargingai – glaudėsi vilkiko priekaboje. Tėtis tapo neįgalus, tad paaugliui teko pačiam pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Jis įsidarbino „McDonald’s“, kur galiausiai tapo skyriaus vadovu. Jis taip pat darbavosi dar dviejose užkandinėse.

Šios aplinkybės pažadino M. Petersono troškimą tapti sėkmingu ir padėti kitiems.

Jaunuolio verslo pradžia galima laikyti kelionę į vadovo vestuves Indijoje. Ten pastebėtą smogą jis susiejo su plastiko šiukšlių deginimu. Sužinojęs, kad įkvėptas mikroplastikas gali sukelti sunkių neurologinių problemų, M. Petersonas nutarė kažko imtis.

Kadangi geriausias variantas yra panaudoti tokį plastiką neleidžiant jam pakliūti į aplinką, M. Petersonas sugalvojo, kad jis tiks statybinių medžiagų gamybai. O tada sekė ilgos valandos darbo ir bandymų.

Pirmasis M. Petersono produktas yra „Terra-Panel“ – vandeniui, oro sąlygoms ir ultravioletiniams spinduliams atspari plokštė su plastiku, savybėmis galinti pralenkti fanerą. Plokštės gaminamos iš neapdirbtų plastiko atliekų, kurios susmulkinamos, išplaunamos, išdžiovinamos, sumaišomos su medžio drožlėmis ir kitais priedais, išlydomos ir suspaudžiamos presu. Šios plokštės yra maždaug 30 proc. pigesnės už fanerą. 

Buvusiai vienai didžiausių plastiko atliekų importuotojų Kinijai prieš kelerius metus uždraudus priimti šias pasaulyje panaudotas atliekas, pasaulinė plastiko atliekų krizė dar labiau paaštrėjo.

Tačiau M.Petersonas regi šviesą tunelio gale. Jo kompanija dabar iš esmės atlieka Kinijos perdirbėjų vaidmenį. Vaikinas neabejoja, kad kitos kompanijos galėtų pasekti jo pavyzdžiu ir tokiu būdu ne tik užsidirbti, bet ir padėti vaduoti pasaulį nuo plastiko šiukšlių.

„Užsibrėžkite tikslą, susidėliokite planą ir dirbkite iš visų jėgų. Sunkus darbas – esminis dalykas, padėsiantis pasiekti jūsų tikslą“, – toks M.Petersonas patarimas siekiantiems sėkmės.

Šaltinis: Entrepreneur.com