Naujausios technologijos ir programavimo žinios mokyklose: privati akademija diegia naujoves


Technologijomis, žiniomis ir mokymo patalpomis programavimo akademija mainosi su 28-iomis mokyklomis Lietuvoje ir Latvijoje

Šiais metais 28-ios mokyklos Vilniuje, Rygoje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Rokiškyje dirba išvien su programavimo akademija „CodeAcademy Kids“. Privatus būrelis valstybinių įstaigų klases papildo naujausiomis technologijomis ir žiniomis, mainais į vaikams pažįstamas mokymo patalpas.

Vilniaus Antakalnio gimnazijos direktorė Vita Kirkilienė teigia, kad bendradarbiavimas su akademija padeda būti informuotiems apie naujoves technologinio ugdymo srityje.

„Technologinis švietimas Lietuvoje vis dar yra nepakankamas. Trūksta greito, efektyvaus ir visapusiško mokytojų žinių atnaujinimo, kad jie galėtų perduoti jas mokiniams. Glaudžiai bendraujant su akademijos dėstytojais, ne tik vaikai, bet ir mūsų mokytojai gilina žinias apie informacinių technologijų naujoves, tokias kaip virtuali realybė, robotika, programėlių kūrimas,“ – aiškina V. Kirkilienė.

Mokyklose „CodeAcademy Kids“ organizuoja renginius, kuriuose akademijos dėstytojai pasakoja moksleiviams apie saugumą internete, karjerą informacinių technologijų srityje, programavimo įgūdžių svarbą bei kitas aktualias temas.

Programavimo užsiėmimai vyksta mokyklų informacinių technologijų klasėse, kurias „CodeAcademy Kids“ padeda atnaujinti – nuo lego robotų iki interjero dizaino. Pavyzdžiui, Vilniaus Antakalnio gimnazijos informacinių technologijų kabinete akademija atliko kosmetinį remontą, įrengė naują apšvietimą, pastatė naujus stalus, kėdes bei plokščiaekranį televizorių.

„Norime ne tik dalintis žiniomis, bet ir gerinti aplinką mokyklose. Vaikas pirmiausia pats turi norėti priimti informaciją iš jam duodamų šaltinių ir tai yra susiję net su klasės, kurioje mokomasi, būkle bei įranga. Suprasdami, kad valstybinis sektorius juda lėčiau, nuo pat akademijos įkūrimo siekiame rasti tvarų bendradarbiavimo modelį, padėsiantį sujungti mūsų, privataus, bei valstybinio sektoriaus kompetencijas“, – sako akademijos vadovė Aurelija Makselytė.

9-ios iš 10-ies Vilniuje esančių mokyklų partnerių yra valstybinės.

Bendradarbiaudamas su mokyklomis įvairiuose miestuose ir skirtingose jų vietose, būrelis suteikia moksleiviams galimybę lankyti užsiėmimus arčiau namų. Taip pat, pažįstama klasės aplinka vaikams yra jaukesnė ir padeda jaustis drąsiau.

„CodeAcademy Kids“ yra bene pirmoji neformalaus švietimo organizacija, pradėjusi bendradarbiauti su formaliojo švietimo įstaigomis. Sekdami jų pavyzdžiu dabar ir daugiau būrelių taiko tokį modelį.