Naujoji „CodeAcademy Kids“ vadovė: netrukus vaikai turės mokėti bent keturias kalbas – lietuvių, anglų, antrąją užsienio ir programavimo


„Technologinis pasaulis nėra ateitis, tai spėjo tapti mūsų realybe, dėl to jaunoji karta turės gebėti spręsti ne tik techninius, bet ir etinius klausimus, susijusius su technologijų naudojimu. O norėdami suprasti, ką jiems sako pasaulis, turės mokėti bent keturias kalbas – lietuvių, anglų, antrąją užsienio ir programavimo“, – teigia naujoji inovatyvaus švietimo akademijos „CodeAcademy Kids“ vadovė Evelina Vilčinskaitė.

 Rugsėjo mėnesį prie inovatyvaus švietimo akademijos „CodeAcademy Kids“ komandos prisijungė naujoji vadovė Evelina Vilčinskaitė, žadanti iki šiol sėkmingai technologinį raštingumą puoselėjusioje vaikų programavimo akademijoje sudaryti dar palankesnes neformaliojo informacinių technologijų ugdymo sąlygas užtikrinant regionuose gyvenančių moksleivių pasiekiamumą, socialinių projektų aktyvumą bei stiprinant valstybinio ir privataus švietimo sektorių bendradarbiavimą.

„Glaudus neformalaus ir formalaus švietimo sektorių ryšys yra tiesiausias kelias į pilnavertį vaiko ugdymą, tad popamokinė veikla neturėtų tapti formalaus švietimo tąsa ar alternatyva korepetitoriams, – teigia pozityvios lyderystės principais besiremianti E. Vilčinskaitė. – Dėl to mūsų, kaip neformalaus švietimo akademijos, tikslas yra ne atstoti mokyklose dėstomą informatikos programą, bet pasirūpinti moksleivių socialiniu ir emociniu intelektu bei suteikti jiems lygiavertiškai palankias galimybes augti ten, kur jie yra gabūs ar demonstruoja savo susidomėjimą.“

Programavimo akademija „CodeAcademy Kids“ aktyviai užsiima atskirties mažinimu tarp didmiesčiuose ir regionuose gyvenančių moksleivių, tačiau naujoji vadovė įžvelgia dar daugiau galimybių neformaliojo ugdymo srities plėtroje. Nuo šiol akademija sieks dar prieinamesnių edukacijos galimybių vaikams – tobulins juos įtraukiančias programavimo veiklas, siūlys platesnę mokymosi turinio pasirinkimo įvairovę, kurs naujus filialus bei toliau intensyviai vystys inovatyvias nuotolinio mokymosi galimybes. 

„Turime suprasti, kad mes auginame kartą, kuri vėliau augins Lietuvą, todėl vienas iš pagrindinių mūsų prioritetų yra regionų įtrauktis. Jau dabar siekiame, kad mūsų programavimo mokymosi galimybės būtų kuo arčiau moksleivio namų, nepaisant kuriame mieste ar miestelyje šeima begyventų, – teigia E. Vilčinskaitė. – Šiuo metu didžiuosiuose miestuose turime nuo kelių iki keliolikos fizinių lokacijų būreliams, o visiems kitiems Lietuvos savivaldybių vaikams užtikriname galimybę jungtis į akredituotą virtualios programavimo klasės programą.“

Laikydamiesi idėjos, jog riboti finansiniai ištekliai neturėtų tapti kokybiško išsilavinimo kliūtimi, „CodeAcademy Kids“ žada toliau užsiimti socialiai atsakinga veikla, padėsiančia finansinių galimybių neturintiems vaikams sėkmingai įsitraukti į programavimo užsiėmimus ir mokytis kartu su bendraminčiais. Šiuo metu kas dešimtas akademijos mokinys užsiėmimus lanko nemokamai, o netolimoje ateityje tikimasi pasiekti ir pasaulio lietuvių bendruomenes, kuriose taip pat slepiasi jauni, žinių ištroškę talentai.

Atsižvelgiant į dabartinę švietimo situaciją – technologines tendencijas ir nuotolinio mokymosi aktualumą –  programavimo akademijoje bus siekiama su moksleiviais puoselėti šiuolaikišką ryšį, kuris ne tik užtikrina programų vaikams unikalumą, bet ir padeda išlaikyti jų smalsumą bei atradimo džiaugsmą. Siekiant sėkmingai plėtoti mokymo veiklas, didelis dėmesys bus skiriamas komandos ir dėstytojų tobulėjimui – tai leis nuosekliai teikti aukščiausios kokybės edukacinį turinį ir diegti inovatyvius mokymo metodus.

Naujosios „CodeAcademy Kids“ vadovės sukaupta patirtis plačiai aprėpia formalų ir neformalų švietimą tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Susipažinusi su daugiau nei 50 šalių mokymo sistemomis, E. Vilčinskaitė ilgą laiką užėmė tarptautinių mainų organizacijos „YFU Lietuva“ vadovės pareigas, o šiuo metu dėsto Pietų Azijos bakalauro studijų studentams Vilniaus universitete bei yra edukacinių segmentų vadovė leidykloje „Šviesa“.

„IT sektorius yra viena dinamiškiausių industrijų, kuri į ateitį lekia septynmyliais žingsniais, o vaikų laikas, praleistas prie kompiuterių, neabejotinai išlieka viena daugiausiai diskusijų keliančių temų. Dėl to mūsų akademijos misija išliks ta pati – mokysime vaikus laiką prie ekranų paversti  prasmingu, ugdančiu bei įgalinančiu kurti. Taip pat esame pasiryžę toliau griauti apie programavimą sklandančius mitus, jog tai yra vyriška, tik matematikos genijams skirta veikla – mes už tai, kad jaunoji karta augtų be tokių nuostatų ir sėkmingai programuotų savo ateitį tiesiogine ir perkeltine prasme“, – teigia E. Vilčinskaitė.