Netradicinė mokytojų diena – šiemet moksleiviai mylimiausiems mokytojams dovanojo virtualius atvirukus


Kasdien susiduriant su tikimybe, jog dėl staigaus COVID-19 protrūkio vienai ar kitai mokyklai teks užverti duris, moksleiviai šiemet ieškojo neįprastų būdų, leisiančių saugiai atsidėkoti mokytojams už jų kasdienį darbą. Vieną iš tokių alternatyvų pasiūlė inovatyvaus švietimo akademija „CodeAcademy Kids“, kurios mokiniai šiandien savo mylimiausiems bendrojo ugdymo mokytojams įteikė pačių sukurtus virtualius sveikinimų atvirukus.

Šiandien minint mokytojų dienos šventę, inovatyvios švietimo akademijos „CodeAcademy Kids“ būrelius lankantys vaikai pasveikino daugiau nei 100 mylimiausių bendrojo ugdymo mokytojų savo mokyklose, įteikdami specialiai šiai dienai sukurtus virtualius atvirukus. Šia iniciatyva vaikus neformaliai ugdanti akademija drauge su užsiėmimus lankančiais moksleiviais sveikina ne tik virtualių atvirukų sulaukusius Vilniaus mokyklų mokytojus, bet ir dėkoja visiems savo profesijai atsidavusiems Lietuvos pedagogams. 

„Vaikai visada ieškodavo originalių būdų sveikinti mokytojus, o per pastarąjį pusmetį neeilinėms aplinkybėms tapus mūsų kasdienybe, visi išmokome į kiekvieną netikėtai ištikusią situaciją pažvelgti kūrybiškai.  Šventinė nuotaika, dėkingumas ir noras puoselėti ryšį niekur nedingo – jis tik trumpam pakeitė formatą, – teigia „CodeAcademy Kids“ vadovė Evelina Vilčinskaitė. – Dėl to drauge su inovatyvaus švietimo būrelius lankančiais mokiniais nusprendėme padaryti šventę visiems jų mylimiausiems mokytojams, nesvarbu, kuriame mieste, mokykloje ar namuose šią dieną jie bepasitiktų.“

Prie šios netradicinės iniciatyvos prisijungė beveik 60 popamokinius „CodeAcademy Kids“ būrelius lankančių moksleivių, besimokančių 17-oje Vilniaus mokyklų – tarp jų VGTU licėjus, Vilniaus tarptautinė mokykla, Žvėryno gimnazija ir kt.

Skirtingų akademijos klasių mokiniai, kurių amžius vyravo nuo 9 iki 15 metų, rodė aktyvų susidomėjimą užduotimi ir kūrė net po kelis sveikinimus mokytojams, tad šios ypatingos šventės metu formaliojo ugdymo pedagogus pasiekė kone dvigubai daugiau originalių atvirukų. 

„Besiruošiant tarptautinei mokytojų dienai, ši užduotis paskatino į naujas klases susibūrusius, tačiau dar susidraugauti nespėjusius vaikus artimiau susipažinti. Bendromis jėgomis pasitelkę dar visai šviežias programavimo žinias, moksleiviai ieškojo originalių kūrybinių sprendimų ir tarpusavyje aktyviai dalijosi istorijomis apie savo geriausius bendrojo ugdymo mokytojus. Tad šiandien visi prie projekto prisidėję vaikai ne tik švenčia mokytojų dieną, bet ir daug drąsiau jaučiasi klasėse, džiaugiasi naujai užmegztomis draugystėmis bei toliau tobulina savo įgytas programavimo žinias“, – teigia „CodeAcademy Kids“ švietimo projektų vadovas Gediminas Petronis.

Moksleiviai, siekdami sukurti virtualų sveikinimo atviruką, turėjo įgyti naujų programavimo žinių, kurių rezultatais šiandien pasidalijo su savo mylimiausiais mokytojais. Akademijoje žaidimų ir tinklalapių kūrimo, matematikos, anglų kalbos, lyderystės bei laiko ir streso valdymo besimokantys vaikai kūrybinei užduočiai atlikti susipažino su „WIX“ internetinių puslapių kūrimo įrankiu. Taip moksleiviai ne tik parodė dėmesingumą mokytojams, bet ir turėjo progą daugiau sužinoti apie tinklalapių kūrimo struktūrą bei įgytas žinias toliau pritaikyti naudojantis programavimo „Javascript“, žymėjimo „HTML“ bei atvaizdavimo „CSS“ kalbomis.

„Tiek formalaus, tiek neformalaus švietimo mokytojams rūpi pilnavertis vaiko ugdymas, kurį galime užtikrinti tik veikdami išvien. Šia iniciatyva drauge su vaikais norime išreikšti savo padėką bendrojo ugdymo mokytojams, kurių atsidavimo darbui dėka mūsų akademija gali džiaugtis protingais bei talentingais mokiniais, – teigia „CodeAcademy Kids“ vadovė. – Tikimės, kad šių metų iniciatyva bus naujos tradicijos pradžia, leisiančia kiekvienais metais padėkoti atsakingą darbą dirbantiems mokytojams bei taip pat kartu džiaugtis bendrais vaikų ugdymo pasiekimais.“

 

Pamatyti vaikų kurtus atvirukus galite:

Kids (9 – 10 m.):
https://robertassavicki.wixsite.com/mysite
https://ivonabuber.wix.com/sveikinimas
https://simonasvoigg.wixsite.com/mysite
https://garuolisapolinaras.wixsite.com/sveikinimas
https://arnasblinkevicius.wixsite.com/mysite

Teens (12 – 13 m.):
https://grigasaidas.wixsite.com/sveikinimas
https://arvydeo.wixsite.com/sveikinimas
https://erniscodeacademy.wixsite.com/sveikinimas
https://xelioksgaming.wixsite.com/sveikinimas
https://viaceslavvoitovas.wixsite.com/sveikinimas
https://martynaskotovicius.wixsite.com/sveikinimasmokytojai
https://pijuskliukas2006.wixsite.com/sveikinimas