Vasaros stovyklos, nukeliančios į kūrybiškumo, verslo ir kompiuterinių žaidimų pasaulius

Kaip suderinti vaiko smalsumą, naujų veiklų troškimą ir tėvų norą, kad atžala per vasaros atostogas ne tik pailsėtų, bet ir pasisemtų svarbių žinių bei įgytų vertingų įgūdžių? Artėjant vasarai, toks klausimas ima neduoti ramybės daugeliui tėvų.

Žinoma, vienas tinkamiausių būdų – vasaros stovykla, suteikianti kokybiškų veiklų ir padedanti pasirengti būsimiems mokslo metams bei skatinanti vaiko raidą.

„CodeAcademy Kids“, akademija, visus metus kviečianti vaikus ir jaunuolius mokytis programuoti ir draugauti su kompiuteriu, vasaros stovyklų metu siūlo nuo jo kiek atsitraukti. Tačiau šių stovyklų metu siūlomi užsiėmimai neabejotinai patraukia tuos vaikus ar paauglius, kuriems sunku išsiskirti su kompiuteriu arba telefonu, o tokių šiandien, ko gero, dauguma. Jų potraukis, domėjimasis technologijomis ar tiesiog noras kurti įsivaizduojamus pasaulius gali tapti puikiausia vasaros veikla.

Žinoma, stovykla siekia suteikti visapusišką naudą, tad lavinamas ne tik moksleivių protas, bet ir neužmirštama pasirūpinti gera jų fizine būkle: pravėdinti galvą, prasimankštinti ir įgyti dar daugiau jėgų tolesniems žygiams padeda aktyvūs žaidimai lauke, joga ar net dronų lenktynės, o pasistiprinti moksleiviai gali sveikais ir subalansuotais pietumis bei užkandžiais.

„CodeAcademy Kids“ stovyklos koncentruojasi į ne tik moksleiviams įdomią, bet ir itin naudingą veiklą, praversiančią jiems įvairiausio pobūdžio moksluose, kasdieniame gyvenime ir netgi būsimame darbe. Trečius metus iš eilės rengiama vasaros stovykla susilaukė gausių moksleivių, jų tėvų ir startuolių bendruomenės, bendradarbiaujančios su „CodeAcademy Kids“, pagyrų.

Nėra ko delsti: storytellingo ir strategijos kūrimo įgūdžiai – nuo pat mažens

Šiemet galima pasirinkti net trijų krypčių „CodeAcademy Kids“ stovyklas. Jauniausieji kviečiami į kūrybiškumo stovyklą „Silicon Valley Adventure“: čia laukiami 7–11 metų vaikai, galėsiantys pasinerti į nuotykių ir vaizduotės džiaugsmus. Jie kurs įsivaizduojamus pasaulius, kuriuose apsigyvena ypatingų gebėjimų turintys superherojai.

„Silicon Valley Adventure“ vaikai mokomi vadinamojo storytellingo, istorijos kūrimo ir pasakojimo meno, ypatumų, patys kuria pasaulius, kurie iki tol egzistavo tik jų vaizduotėje. Tačiau stovykla ne tik lavina kūrybiškumą, fantaziją ir improvizacijos įgūdžius, bet ir moko struktūros, strateginio ir loginio mąstymo, darbo komandoje įgūdžių, ugdo atidumą detalėms. Moksleiviai kuria strategiją, modeliuoja skirtingus galimus rezultatus, dirbdami komandoje, generuoja idėjas. Jie mokomi priimti iššūkius ir su jais susidoroti, spręsti iškilusias problemas, kai situacija staiga suprastėja ir ima klostytis visiškai kitaip, nei buvo galvota“, – pasakoja „CodeAcademy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė.

Pasak A. Makselytės, dėl šių priežasčių stovykla padeda įgyti šiandien itin svarbių įgūdžių ir žinių: storytellingasjau kurį laiką yra tas pagrindas, ant kurio laikosi dizainas, marketingo strategijos, interneto svetainių ir kompiuterinių žaidimų kūrimas. „Patraukliai, įtraukiančiai ir įtaigiai papasakota istorija – užtikrinta priemonė, padedanti skleisti idėjas. Sklandus minčių dėstymas, mokėjimas istoriją tiek papasakoti, tiek pavaizduoti – itin vertinga savybė. Na, o apie gebėjimo strategiškai mąstyti ir efektyviai spręsti problemas privalumus taip pat nereikia daug aiškinti. Todėl suteikiame visas sąlygas šiems įgūdžiams skleistis ir vystytis“, – aiškina „CodeAcademy Kids“ vadovė.

Keturių dienų kelionę po fantazijų ir iššūkių pasaulį, kurioje moksleivius lydi kūrybinių ir technologijų industrijų profesionalai, vainikuoja intensyvios veiklos rezultatas – unikalus stalo žaidimas.

Realus verslo pasaulis – ne tik verslininkams

Vyresnio amžiaus moksleiviams jau tampa nesvetimos verslo ir uždarbio temos, o jomis susidomėję moksleiviai atsakymus į jiems parūpusius klausimus bei pomėgį įprasminančią ir naudingą veiklą gali atrasti „CodeAcademy Kids“ „Silicon Valley“ vasaros stovykloje. Ši 12–18 metų moksleiviams skirta verslumo stovykla – tai verslo simuliacija, paremta žymiojo Silicio slėnio idėja. „Tikrajame Silicon Valley dirbantys žmonės sako, kad jis yra ne vieta, o tiesiog būsena. Tad būtent tokią būseną ir kuriame verslumo stovyklose“, – šypteli A. Makselytė.

Jaunuoliai šiose stovykloje tiesiogine to žodžio prasme mokomi verslumo ir kuria pirmąjį savo verslą. „Programavimo, dizaino ar istorijos pasakojimo įgūdžių poreikio įrodinėti nebereikia, tačiau pastebėjome, kad moksleiviams taip pat labai aktualūs verslumo įgūdžiai. Taip ir gimė „Silicon Valley“ vasaros stovykla, kurioje moksleiviai atsiduria realiame verslo pasaulyje: vysto konkrečią verslo idėją ir, besimokydami iš verslo bendruomenės, kuria savo startuolį“, – pasakoja A. Makselytė.

Kad galėtų plėtoti savo idėją, jaunieji verslininkai mokosi skirstyti finansus, gilinasi į komunikacijos, rinkodaros, reklamos subtilybes. Kiekviena diena apima vis kitą verslo temą: verslo problematiką, finansus, rinkodarą, teisę, verslo plėtrą. Be to, apžvelgiamos aktualios blockchainir kriptovaliutų temos, aiškinamasi, kaip blockchaintechnologiją galima pritaikyti verslo pasaulyje.

Dirbdami komandoje, moksleiviai generuoja idėjas ir kuria verslo planus, vyksta produktyvios dirbtuvės su geriausių Lietuvos ir pasaulio kompanijų atstovais, konsultuojančiais stovyklos dalyvius visais su verslo plėtra susijusiais klausimais. Mokymasis vyksta niekuomet neatitrūkstant nuo realaus verslo pasaulio: pavyzdžiui, dalyviai gauna tam tikrą įsivaizduojamą biudžetą, iš kurio lėšų ir atsiskaito už pamokas, dirbtuves ir kitus užsiėmimus, o papildomai užsidirbti gali besivaržydami sporto rungtyse. Tokiu būdu ne tik užčiuopiamas verslo pasaulio pulsas, bet ir suvokiama pinigų svarba: juk idėjos įgyvendinimui dažniausiai reikia lėšų.

Galiausiai paskutiniąją stovyklos dieną, penktadienį, vyksta darbo kulminacija: išplėtotos verslo idėjos pristatomos iš įmonių atstovų sudarytai itin kompetentingai komisijai, vertinančiai startuolius tokiuose renginiuose kaip LOGIN ar Startup Fair. Galutinio komandų darbo rezultato vertinimo kriterijai – verslo idėjų inovatyvumas, pritaikomumas, socialinė atstovybė. Tad paskutinis stovyklos etapas taip pat nė kiek nenutolsta nuo realaus verslo pasaulio. Be to, paprastai tai būna vienintelė stovyklos diena, kai jos dalyviai pasinaudoja visą laiką nuošalyje buvusiu kompiuteriu, mat reikia parengti solidžią prezentaciją. Visos komandos įvertinamos už individualius pasiekimus.

A. Makselytė atkreipia dėmesį, kad verslumo stovykla skirta ne tik būsimiesiems verslininkams ar įmonių vadovams: čia semiamasi ne tik verslumo žinių bei įgūdžių, bet ir mokomasi identifikuoti ir spręsti problemas, suvokti pinigų vertę, efektyviai dirbti komandoje, o tokie įgūdžiai bus vertingi nepriklausomai nuo to, kokią specialybę jaunasis stovyklautojas vėliau pasirinks. „Norime, kad moksleiviai analizuotų problemas ir būtinai pamatytų platesnį vaizdą. Todėl skatiname juos vystyti ne galbūt daugiausia pelno atnešiančias verslo idėjas, o tokius projektus, kuriuos įgyvendindami jie savo jėgomis išspręstų konkrečią problemą. Tokiu būdu atsiranda idėjų, kurios suaugusiesiems galbūt nė nešautų į galvą“, – pasakoja „CodeAcademy Kids“ vadovė.

Ji prisiminė, kad ankstesniais metais viena iš stovyklos komandų iškėlė moksleivių noro užsidirbti problemą – norėdami turėti savo užsidirbtų lėšų, jaunuoliai neretai susiduria su sunkumais. Taip komanda ėmė kurti mobiliąją aplikaciją, padedančią susirasti vienkartinį darbą nepilnamečiams arba tiesiog nekvalifikuoto darbo ieškotojams. Kiti atvejai – programėlė, gelbstinti mėgstamos popamokinės veiklos paieškose įstrigusiems moksleiviams, ar platforma, suteikianti galimybę bendradarbiauti rengiant namų darbus ir dalinantis užrašais.

Kompiuterinius žaidimus galima ne tik žaisti, bet ir kurti

Šiemet „CodeAcademy Kids“ stovyklų pasirinkimas prasiplėtė: moksleiviams siūloma naujovė – 12–18 metų paaugliams skirta kompiuterinių žaidimų kūrimo stovykla „Silicon Valley GameDev“. Joje moksleiviai drauge su profesionaliais žaidimų kūrėjais, pardavėjais ir rinkodaros specialistais susipažins su šios industrijos ypatumais ir kurs savo kompiuterinį žaidimą.

„Žaidimų kūrimas – daug daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tai ne tik sudėtinga grafika: kuriant įdomų ir įtraukiantį žaidimą, būtina apgalvoti daugybę dalykų: istoriją, pagrindinį konfliktą, varžybas, apdovanojimus, taškų sistemą, skirtingus lygius ir temas. Galiausiai jau sukurtą žaidimą reikia parduoti. Todėl ši stovykla supažindina su visu kompiuterinio žaidimo kūrimo procesu: nuo žaidimo idėjos iki rinkodaros strategijos ir realaus jo pardavimo“, – sako A. Makselytė.

„Silicon Valley GameDev“ eigos principas panašus į kitų dviejų „CodeAcademy Kids“ stovyklų: stovyklautojai dirba susiskirstę į komandas, vysto bendrą produktą, dalyvauja seminaruose, dirbtuvėse, o stovyklos finalas – visas keturias dienas vystytų kompiuterinių žaidimų idėjos pristatymas profesionaliai komisijai.

Ir kūnui, ir protui: vertingi įgūdžiai ir rūpestis savo organizmu

Kalbant apie vaikų ir, žinoma, tėvų, lūkesčius vasaros stovyklai, akivaizdu, kad tikrai ne paskutinėje vietoje atsiduria patogumas ir gera stovyklos dalyvių savijauta. Tai reiškia, jog labai svarbu, kad stovykla vyktų patogioje vietoje ir rūpinamasi joje būtų ne tik naudingų įgūdžių suteikimu, bet ir puikia savijauta.

„CodeAcademy Kids“ siūlo dienos stovyklas – vadinasi, moksleiviai atvyksta ryte ir iškeliauja vakare (užsiėmimai vyksta nuo 9 iki 18 valandos), tėvai juos gali nuvežti vykdami į darbą, o vakare pasiimti ir namo keliauti aptariant stovyklos įspūdžius.

Šiemet pirmiausia (birželio 25–29 dienomis) rengiama kūrybiškumo stovykla jauniausiesiems „Silicon Valley Adventure“, po jos (liepos 1–5 dienomis) – kompiuterinių žaidimų stovykla „Silicon Valley GameDev“ ir dvi verslumo stovyklos „Silicon Valley“ pamainos (liepos 8–12 ir liepos 15–19 dienomis).

Pasinėrus į technologijų ar verslo pasaulį labai svarbu neužmiršti pasirūpinti savo kūnu, užtektinai judėti ir sportuoti. Šiai veiklai skiriama reikšminga stovyklų laiko dalis. Kad nepristigtų žvalumo ir energijos, moksleiviai pasistiprina sveiku ir subalansuotu maistu.

Šiemet „CodeAcademy Kids“ stovyklų tema – „Smart City“, o tai reiškia, kad moksleiviai kurs startuolius, prisidedančius prie protingų miestų vystymo. O vasarą būtinus šiandieniniame pasaulyje įgūdžius, kurie padės tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje, lavinusių moksleivių „CodeAcademy Kids“ lauks ir rudenį – šįkart juos jau kvies patogiau įsitaisyti prie kompiuterio ir kibti į programavimo mokymąsi.

Programuok savo ateitį!

 • Inovatyvaus švietimo akademija.
 • Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje
 • Užsiėmimai tik nuo 35 Eur!

Išsirink!

Mokymo programos

 • Herojai | 5 - 7 m. vaikai
  Daugiau
 • Kids | 7 - 10 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Juniors | 10 - 12 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Teens | 12 - 14 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Seniors | 14 - 18 m. moksleiviai
  Daugiau