Šiemet „CodeAcademy Kids“ sulaukė dvigubai daugiau vaikų, norinčių mokytis programuoti


Prasidėjus rugsėjui „CodeAcademy Kids“ jau sulaukė 609-ų vaikų registracijų – dvigubai daugiau nei tokiu metu pernai. Akademijos vadovė numato, kad pasibaigus registracijai šiemet mokytis programavimo pradės iki 1,3 tūkst. moksleivių, o kitais metais šis skaičius padvigubės.

„Pastebime, kad tėvai vis labiau supranta technologinio ugdymo svarbą ir programuoti mokosi vis jaunesni vaikai. Tam įtakos turi stiprėjantis informacinių technologijų sektoriaus vaidmuo, tarptautinių technologijų įmonių kūrimasis Lietuvoje ir vis labiau matomi standartinio, nespėjančio prisitaikyti švietimo trūkumai,“ – sako „CodeAcademy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė.

Dauguma į būrelį ateinančių vaikų yra 8-12 metų, neturintys jokių programų sistemų žinių. Čia jie įgauna programavimo pagrindus kurdami asmeninį projektą, atitinkantį jų pomėgius. Anot vadovės, moksleiviams labiausiai patinka su akademijos partneriu „Unity“ sukurta kompiuterinių žaidimų kūrimo mokymosi programa, taip pat daug džiaugsmo teikia tinklalapių kūrimas.

Šiais metais „CodeAcademy Kids“ pirmą kartą sudarė 5-7 metų amžiaus vaikų grupes, kurios pasirodė ne mažiau paklausios. Taip pat padidėjo mokyklų, su kuriomis bendradarbiauja akademija ir jų skiriamų klasių skaičius. Nuo rugsėjo vidurio inovatyvūs užsiėmimai vyks 30-yje šalies mokymo įstaigų.

Padedant mažinti regionų atskirtį būreliai vedami penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Rokiškyje, tačiau daugiausiai „CodeAcademy Kids“ mokinių yra iš sostinės. Čia programavimo būrelį galima lankyti 10-yje skirtingų vietų, prie kurių nuolat prisijungia vis daugiau savo patalpas popamokinei programavimo veiklai skiriančių mokyklų.

„Siekiame, kad visi vaikai nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos galėtų susipažinti su programavimu ir įgyti technologinį išprusimą, tačiau kol kas daugiausiai susidomėjimo sulaukiame iš vilniečių“, – aiškina Aurelija Makselytė.
Spalį „CodeAcademy Kids“ planuoja pradėti organizuoti užsiėmimus Rygoje, o mokymus internetu plėsti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Todėl spėjama, kad bendras mokinių skaičius galėtų pasiekti 3 tūkst.