Intensyvūs internetiniai kursai: testai, užduotys, garso ar vaizdo pamokos ir kt. reikalauja didelių protinių pastangų, todėl visiškai suprantama, kad kartais atrodo, jog smegenys „sustojo“. Tyrimai skelbia – norėdami vėl iš naujo „užkurti“ smegenis, išgerkite stiklinę vandens prieš pamoką ir po pamokos: pagerinsite koncentraciją ir gebėsite geriau įsiminti informaciją. Jei norite, kad smegenys „nesustotų“, vandenį gerti būtina, nes 90 % žmogaus smegenų sudaro vanduo. Vis dėlto, vanduo naudingas ir dar kelių toliau minimų priežasčių.
Pirmiausia ir svarbiausia – per dieną išgerdami rekomenduojamas 6-8 stiklines vandens stipriname savo imunitetą, didiname organizmo atsparumą įvairioms ligoms, pavyzdžiui, peršalimo ligoms ar artritui. Kuo daugiau vandens geriame, tuo dažniau šlapinamės, t.y. šaliname iš kūno kenksmingus mūsų organizmą sargdinančius toksinus. Gerdami pakankamai vandens taip pat reguliuojame kūno pH lygį. Jei pH rūgštingumas padidėja, organizmas sunkiai įsisavina visas jam būtinas naudingąsias maistines medžiagas ir vitaminus – todėl susergame greičiau.
Vanduo taip pat gerina odos būklę: didina odos elastingumą, padeda išvengti aknės – šalindamas toksinus, dėl kurių atsiranda ši dažna jaunų žmonių bėda. Be abejo, aknė dažniausiai atsiranda dėl genetinių ar mitybos priežasčių, tačiau neretai aknė kyla ir odai sugeriant aplinkoje esančius toksinus, teršalus ir ultravioletinius saulės spindulius. Jei visa tai iš organizmo nepasišalina su šlapimu, vadinasi turi pasišalinti kitaip – bėrimų pavidalu ant veido.
Vanduo taip pat padeda išlaikyti sveiką žmogaus kūno svorį: skatina medžiagų apykaitą. Patariama rinktis ledinį šaltą vandenį. Be to, pajutę „alkį“, išgerkite stiklinę vandens – dažnai painiojame alkio jausmą su troškuliu, todėl išgėrę vandens gal suprasime, kad visai ir nebuvome išalkę.
Parengta pagal: http://www.nursingdegree.net/blog/812/why-students-need-to-drink-water/