Kaip šiuolaikinės technologijos lavina mūsų vaikų protą


Amžina dilema – šiuolaikinės technologijos mus daro gudresniais ar kvailesniais? Vienas tyrimas rodo, kad nuo 1930 metų žmogaus pažinimo gebėjimai tik auga. Todėl kai kurie žmonės sutinka, kad internetas mus daro protingesniais. Tačiau dalis įsitikinę, kad internetas tik sudaro iliuziją manyti, kad esame gudresni. Mat, pasak kito tyrimo, 90 proc. žmonių šiais laikais kenčia nuo vadinamosios skaitmeninės amnezijos.

Kompanija „MEL Science“ yra viena iš tų, kuri skelbia, jog šiuolaikiniai vaikai yra labai protingi, tačiau jos atstovai neneigia ir to, jog dar daug ko išmokti jiems reikia ir realiame gyvenime. Ši įmonė sujungė internetą bei chemiją ir gamina rinkinius eksperimentams, kurie, tikima, padės vaikams mokytis. Ji taip pat atskleidžia, kuo remiantis galime manyti, jog technologijos tikrai prisideda prie vaikų išsilavinimo.

Informacijos daugiau nei bet kada anksčiau

Tėvai visais laikais kovojo su savo vaikais dėl pamokų ruošimo ir knygų skaitymo. Dabar vaikams atrasti reikalingą informaciją yra daug paprasčiau, nes viskas yra po ranka. Anksčiau, norint išsiaiškinti ką nors naujo, tekdavo eiti į biblioteką ir ieškoti tinkamos knygos, dabar pakanka suvesti kelis tinkamus žodžius į Google paiešką ir po kelių sekundžių jau būsime reikiamame Wikipedia puslapyje. Nereikia net kojos iš namų kelti. Vien toks gausus ir prieinamas informacijos kiekis lemia, kad vaikai yra protingesni nei anksčiau.

Svarbiausia – kad būtų linksma

Anksčiau mokslą vaikai laikė nuobodžiu – niekas nenorėjo sėdėti prie knygų ištisas dienas. Juk norisi veikti ką nors smagaus! Būtent todėl įmonė „MEL Science“ gaminta tokius produktus, kuriuos naudodami vaikai ne tik įsimintų ir teoriją, bet ir smagiai praleistų laiką. Šiuolaikiniai vaikai pasitelkia technologijas naujiems dalykams atrasti, nes jie patys to nori, jiems įdomu, o ne todėl, kad jiems kažkas liepia taip daryti. Mokymasis tampa pasyvus.

Technologijos – vienkartinė pagalba

Nuo to laiko, kai sąvoka „millennials‘ai“ arba vadinamoji X karta tapo negatyvia tai ir argumentas, kad technologijos yra tik vienkartinė pagalba, yra itin dažnai vartojamas. Tie, kurie mano, kad technologijos paverčia vaikus kvailesniais, teigia, jog taip yra todėl, kad jiems nebereikia nieko įsiminti – jie žino, jog visus atsakymus prireikus ras internete. Šis argumentas nėra visai klaidingas. Tačiau tiesa ir ta, kad ieškodamas atsakymo internete vis tiek turi analizuoti informaciją. Todėl pasitelkti analitinius įgūdžius galima ne tik naršant Wikipedia, bet ir įsitraukus į edukacinius žaidimus ar produktus, paremtus virtualia realybe.
Šiuolaikinės technologijos mokymąsi paverčia smagiu

Vaikai yra vaikai, todėl jiems jūsų argumentai, kad mokslas yra be galo svarbus – nė motais. Jiems patinka veikti tai, kas smagu. Todėl vaikams yra sudėtinga mokytis apie dalykus, kurie jiems natūraliai nėra įdomūs. Vieniems labiau sekasi vieni dalykai, kitiems – kiti.

Tiesa, šiuolaikinės technologijos užpildo šią spragą paversdamos mokymosi procesą smagiu užsiėmimu. Daugybė žmonių naujų dalykų išmoksta žaisdami. O svarbiausia yra tai, kad procesą jie vadina smagiu laiko leidimu, o ne mokymųsi.

Manoma, kad virtualios realybės produktai padės dar labiau plėtoti šią sritį. Kompanija „MEL Science“ neabejoja, kad pasaulyje svarbūs bus ir realūs objektai, tačiau jie pasitelks vis išmanesnes technologijas. Savo chemijos eksperimentų rinkinius ši įmonė kuria ir nuolat atnaujina taip, kad jie būti kuo panašesni į tikrus objektus.

Tad ar lavina technologijos vaikų protą?

Fakto, kad vaikai dabar yra gerokai protingesni negu anksčiau, nenuginčysi – egzaminų rezultatai visame pasaulyje gerėja, vis daugiau žmonių įgyja geresnį išsilavinimą. Visa tai rodo, kad pasaulis apskritai tampa gudresnis. O protą labiausiai laviname tada, kai įsitraukiame į kokią nors veiklą ar sritį. Todėl norint, kad vaikai ką nors išmoktų, reikia pagauti jų dėmesį ir jį išlaikyti. Įmonės „MEL Science“ produktai yra labai įtraukiantys, tai ir lemia jų populiarumą. Kokia jūsų nuomonė – kaip technologijos lavina mūsų protą?

Parengta pagal Huffington Post