Kaip nuotolinio mokymosi vargus paversti džiaugsmais?


Nuotolinis vaikų mokymasis daugeliui tėvų ar globėjų tampa tarsi papildomu darbu. Žongliruoti tarp tiesioginio darbo veiklų, buities ir vaikų nuotolinio mokymosi rūpesčių – užduotis ne iš lengvųjų.

Visgi pasirūpinti, kad vaikai iš namų mokytųsi kaip įmanoma sklandžiau, yra nepaprastai svarbu. Štai keletas patarimų tėvams ir globėjams, kaip tą padaryti efektyviau.  

Veiklų planavimas. Svarbu užtikrinti skirtingų veiklų balansą. Tarkime, po susikaupimo reikalaujančio matematikos mokymosi tiktų laisvesnė veikla. Mokymąsi svarbu paįvairinti ir žaidimo valandėlėmis.

Gamtos mokslai. Jei šioje srityje patys turite spragų, baimintis neverta. Drauge mokytis bus dar smagiau. Svarbiausia – skatinti vaikų smalsumą. Neįkainojama pagalba gali tapti internetiniai ištekliai. Nesudėtingų, prieinamų ir smagių namuose atliekamų mokslinių eksperimentų idėjų ar trumpų pamokų galima pasižvalgyti „Primary Science Teaching Trust“, „Science Sparks“ ir kituose tokio pobūdžio puslapiuose.

Gimtoji kalba. Esminis patarimas tėvams šioje srityje – įkvėpti meilę skaitymui ir raginti vaikus skaityti kasdien.

Užsienio kalbos. Teks pasitelkti kūrybiškumą ir išnaudoti vaiko pomėgius: žaisti jų mėgstamus žaidimus, įpinant užsienio kalbą, žiūrėti filmus ta kalba. Kitaip tariant, pamėginti „pasinerti“ į kalbą, susiejant ją su smagiomis veiklomis. Na, o jei vaiko besimokomos užsienio kalbos patys nemokate, nesidrovėkite to pripažinti. Gal tai puiki proga pasimokyti drauge?

Matematika. Mokymąsi paverskite smagiu ir praktišku. Pavyzdžiui, trupmenoms paaiškinti gali pasitarnauti šokolado plytelė. Žinoma, neužmirškite internetinių išteklių.

Šaltinis: GoodHousekeeping.com