Kaip 16-metis neturėdamas pinigų sukūrė svajonių kompiuterinių žaidimų kompaniją


16-metis moksleivis iš JAV David Eisman jau vadovauja savo užpernai sausį įkurtai kompiuterinių žaidimų įmonei „Pixelman Productions“.

Tačiau jis nėra tipinis programuojantis jaunuolis. Jis apskritai save vadina verslininku, o ne programuotoju, mat išmano tik šiek tiek C#. Tačiau tai nesustabdė jo nuo svajonės – dirbti kompiuterinių žaidimų rinkoje.

„Aš visada norėjau atlikti praktiką žaidimų kompanijoje. Tačiau niekas manęs nepriėmė, nes tam privalėjau turėti darbo patirties ir būti sukūręs bent vieną žaidimą. Todėl galiausiai nusprendžiau praleisti šį etapą ir įkurti savo žaidimų įmonę“, – sako Davidas.

Nors Davidas turi žymų ir turtingą tėtį, šis jam pinigų nedavė ir į sūnaus startuolį neinvestavo. Tiesa, rizikos kapitalo fondo vadovas Steve Eisman, kurio personažas netgi buvo suvaidintas filme „Didžioji skola“, sūnui padėjo savo patarimais, kaip dirbti ir vadovauti žmonėms.

Tai, kad tėtis neprisidėjo prie kuriamo verslo, Davido taip pat neatbaidė nuo tikslo. „Tuomet visuose iki vieno žaidimų puslapiuose ir forumuose pradėjau talpinti savo skelbimus“, – pasakojo Davidas. Skelbimuose jis rašė, kad kuria naują žaidimų kompaniją, kvietė prisidėti ir kaip atlygį žadėjo dalį būsimų pajamų.

Vieni Davidą vadino bepročiu, tačiau kiti susidomėjo ir juo patikėjo. Vaikinas sulaukė 30 kandidatų, o iš jų 12 pakvietė dirbti kartu. „Pasamdžiau du programuotojus, menininkus, rašytoją, marketingo komandą iš Lenkijos ir du muzikos kūrėjus. Jauniausiam tuo metu buvo 18, o vyriausias – 30-metis iš Pakistano. Taigi surinkau tarptautinę komandą, o sudaryti sutartis man padėjo tėtis“, – kalbėjo Davidas ir pridūrė, jog nustebtume sužinoję, kiek žmonių nori dirbti žaidimų industrijoje, kad ir už dyką.

Toks pat netipinis, koks ir kompanijos vadovas, yra ir jo kuriamas žaidimas – pasivaikščiojimo simuliacija. Tokie žaidimai, kai personažas tiesiog vaikšto ir iš aplinkoje pamatytų ar išgirstų užuominų, o kartais panaudodamas ir savo ypatingas galias, sprendžia įvairias užduotis, aiškinasi nusikaltimus, rinkoje yra pakankamai nauji.

„Pixelman Productions“ žaidimas yra pavadintas „Mirka“, tai reiškia „laukinis žmogus“, o pagrindinis veikėjas yra mergina. „Mano žiniomis iki šiol nėra buvę pasivaikščiojimo simuliacijos žaidimo, kuriame pagrindinė veikėja būtų moteris“, – tikino Davidas. Be to, žaidėjo užduotis nėra šaudyti kitus personažus ar gelbėti pasaulį, o tiesiog draugauti. Žaidimas yra apie merginą Lizą, kuri užmirštoje dykumoje ieško savo draugo ir atranda laukinę gentį. Veikėja su gentimi praleidžia laiko, susidraugauja, tačiau naujiems draugams ima grėsti pavojus, todėl Liza turi sugalvoti, kaip juos išgelbėti.

Tai nėra klasikinis pramoginis žaidimas. „Mirka leis jums patirti įvairių asmeniškų įspūdžių“, – žada Davidas. Vaikinas sako, kad „Mirka“ taip įtraukia, kad galima išgyventi tokių jausmų, kurių kituose žaidimuose nepatiri, pavyzdžiui, liūdesį, vienatvę, baimę, draugystę.

Deividas pridūrė, kad pagrindinė veikėja buvo kuriama su pagarba. „Personažės moterys daugelyje kompiuterinių žaidimų yra labai seksualizuotos ir tai mane liūdina. Nemėgstu stereotipų“, – pabrėžė Davidas.

„Pixelman Productions“ komanda jau yra sukūrusi žaidimo demo versiją ir trailer‘į. Planuojama, kad tai bus PC, Mac, o vėliau ir Playstation skirtas žaidimas. Davidas norėtų žaidimą pritaikyti ir Oculus Rift. Komanda taip pat ketina ieškoti investuotojų ir pradėti kampaniją Kickstarter – tai parodys, kiek žmonėms žaidimas patiks ir ar jie sutiks prisidėti prie pilnos jo versijos finansavimo.

Davidas sako, kad šio žaidimo sukūrimas nėra jo galutinis tikslas, o tik vienas žingsnis link jo. „Noriu kompiuterinius žaidimus pritaikyti mokymosi procese, taip pat noriu dirbti su universitetais psichologais, kad ištobulintume tokį mokymosi principą, kuris padėtų vaikams mokytis linksmai ir mėgautis procesu. Man nepatinka, kaip dabar veikia mokymosi sistema. Manau, kad kompiuteriniai žaidimai galėtų pataisyti padėtį”, – įsitikinęs Davidas.

Parengta pagal Business Insider