Ką turėtumėte žinoti apie SEO?

seo

SEO (angl. Search Engine Optimization) – interneto svetainių optimizavimo paieškos sistemoms procesas, kuriuo siekiama didinti interneto svetainės duomenų srautus ir pritraukti kuo daugiau konkrečiai svetainei tinkamų lankytojų.

Interneto vartotojų poreikius atitinkančią svetainę sukursite ir daugiau apsilankymų savo svetainėje sulauksite tik žinodami, ko vartotojai ieško internete, kokius žodžius veda į internetinę paiešką ir kokio interneto turinio pageidauja.

Pavyzdžiui:  Sietle (JAV) įsikūrusi veganiškų ledų be glitimo parduotuvė „Frankie&Jo” domisi SEO ir nori, kad į interneto paieškos sistemos rezultatus patektų kuo daugiau su jų parduotuve susijusių rezultatų. SEO specialistai turi išanalizuoti „Frankie&Jo” klientus:

  • Kokių ledų, desertų, užkandžių ir kt. ieško klientai?
  • Kas yra jų klientai?
  • Kada klientai nori ledų, desertų, užkandžių ir kt.? Ar egzistuoja sezoniškumas?
  • Kaip žmonės ieško ledų? Kokius žodžius rašo į paieškos sistemą? Ko klausia? Ar ieško ir išmaniuosiuose telefonuose?
  • Kodėl žmonės ieško tokių ledų? Ar sąmoningai renkasi sveikesnę ledų alternatyvą ar tiesiog nori paragauti ko nors saldaus?
  • Kur galima rasti potencialių jų parduotuvės klientų?

Na ir svarbausia – kaip jūs, SEO specialistai, parduotuvės svetainėje pateiksite patraukliausią informaciją apie ledus ir ką darysite, kad žmonės rastų, ko ieško?

 

“Jei norite išmokti optimizuoti puslapius paieškos sistemoms, laukiame Jūsų Internetinių puslapių kūrimo ir SEO mokymuose. Plačiau apie juos: seo kursai

 

Internetinės paieškos sistemos

Atsižvelgiant į tūkstančius ar net milijonus skirtingų faktorių ir išanalizavus visą internetinį turinį (internetines svetaines, PDF failus, nuotraukas, video ir kt.) interneto paieškos sistemos pateikia būtent jums aktualius ir reikalingus atsakymus.

Kokie yra organiškos paieškos rezultatai?

Taikant SEO sprendimus gerinami vadinamieji organiški, neapmokėti internetinių paieškų rezultatai, t.y. ne reklama. Internetinės paieškos sistemos funkcijos nuolat plečiamos atsižvelgiant į žmonių poreikius. Atminkite – internetinės paieškos sistemos užsidirba iš reklamos, kurios sistemos pateikiamuose rezultatuose apstu, bet siekiama ir į interneto vartotojo klausimą atsakyti kuo tiksliau šiam dar neišėjus iš paieškos sistemos bei stengiamasi, kad vartotojai internetinės paieškos sistemose praleistų kuo daugiau laiko. Žinotina, kad taikant SEO galima paveikti „Google“ matomus paieškų fragmentus, tačiau atkreipkite dėmesį, kad SEO neturės jokios įtakos „Wikipedia“, „WebMD“ ar „IMDb“ svetainių autorinių teisių saugomiems duomenim.

Kodėl SEO svarbu?

Mokama reklama, socialiniai tinklai ir kitos platformos didina interneto duomenų srautus, bet labiausiai duomenų srautai skatinami interneto paieškų sistemomis.Teigiama, kad būtent šiuos rezultatus renkasi išrankūs interneto vartotojai, tad, pavyzdžiui, tik 2,8 % JAV interneto vartotojų spaudžia ant mokamos reklamos nuorodų.  SEO gali tapti viena iš nedaugelio ilgai atsiperkančių reklamos priemonių t.y. –  reklamą reikią periodiškai apmokėti, o jūsų internetinės svetainės duomenų srautas gali greitai išaugti, jei jūsų svetainės turinys aptinkamas į paieškos sistemą įvedus reikiamus raktažodžius. Internetinės paieškos sistemos vis labiau išmanėja, bet žmonių pagalba joms vis dar reikalinga. Internetinės paieškos sistemos tinkamai nuskaito ir interneto vartotojams pristato būtent optimizuotų internetinių svetainių informaciją.

Ką rinktis – SEO specialistą, konsultantą ar agentūrą?

Kai kuriuos SEO sprendimus galite atlikti ir patys,  jei esate pasiryžę mokytis, jei jūsų svetainė nėra itin sudėtinga, nors gal jums prireiks ir specialisto pagalbos. Atkreipkite dėmesį – daugelis agentūrų ir specialistų siūlomų „SEO paslaugų“ paslaugų kokybė gali labai skirtis. Netinkami SEO sprendimai gali pridaryti žalos, tad norėdami sutaupyti pinigų ir laiko, turite žinoti, kaip pasirinkti geriausią SEO agentūrą.

Skirtingi SEO būdai

Egzistuoja dvi pagrindinės, bet visiškai priešingos SEO kryptys. Pirmąją siekiama, kad interneto vartotojams būtų pasiūlyta aukščiausia kokybė ir laikantis internetinės paieškos sistemos taisyklių taikomi geriausi sprendimai, būdai ir pan. Antrąja SEO kryptimi mėginama apgauti internetinės paieškos sistemas ir kartais tai padaryti pavyksta, tačiau tai, visų pirma, neetiška, be to, šitaip rizikuojama sulaukti nuobaudų ar netgi pašalinimo iš paieškos rezultatų, tad SEO specialistą ar agentūrą rinkitės atidžiai – jei sulauksite minėtųjų nuobaudų, jūsų verslas gali ir bankrutuoti.

Internetinių paieškos sistemų ir SEO tikslai sutampa

Interneto vartotojai – internetinių paieškos sistemų ašis, tad paieškos sistemose į teigiamas SEO pastangas atsižvelgiama, nes taip didėja tikimybė, kad interneto vartotojų poreikiai bus patenkinti.

Jei norite išmokti optimizuoti puslapius paieškos sistemoms, laukiame Jūsų Internetinių puslapių kūrimo ir SEO mokymuose.