CodeAcademy Kids moksleiviai: Mykolas

Šią savaitę kalbiname gabų moksleivį, iniciatyvų CodeAcademy Kids Discord platformos moderatorių – Mykolą Aškelovičių.

Q: Kada ir kodėl sugalvojai mokytis kompiuterinio programavimo?

A: Programavimą pradėjau lankyti jau 7-oje klasėje. Ieškojau būrelio ir juo tapo VGTU organizuojami IT kursai – 48 akademinės valandos HTML, CSS, bei JavaScript pagrindų. Su džiaugsmu vaikščiojau į visas paskaitas. Išties juos pamilau, tad vėliau, baigdamas kursus, užsiregistravau į naujus, to paties VGTU organizuojamus IT 2-ojo lygio kursus, kur buvo žymiai mažesnės grupės (po 6) – visi sėdėdami prie vieno stalo su savais kompiuteriais mokėmės ir analizavom PHP bei MySQL pagrindus.

Q: Kokią programą mokaisi CodeAcademy Kids akademijoje ir kodėl būtent šią?

A: Mokausi PHP 2 lygio programą. Kadangi jau esu kitur mokęsis PHP pagrindų, todėl man pasiūlė mokytis šią programą. Taip prisijungiau prie šios grupės.

Q: Ką manai apie CodeAcademy Kids užsiėmimus?

A: Tikrai mėgaujuos būdamas čia. Jaučiuos gerbiamas, nesijaučiu vienišas, o dėstytojas išties puikus – dažnai sugalvoja įvairiausios veiklos, užduočių, moka bendrauti su moksleiviais.

Q: Ar planuoji ateityje sieti savo karjerą su programavimu? 

A: Taip, žinoma. Programuotojas yra išties perspektyvi profesija, o ir  man ji – prie širdies.

Mykolas taip pat administruoja vidinį Discord (pokalbių platforma) serverį, skirtą CodeAcademy Kids moksleiviams.

Q: Kaip sugalvojai administruoti Discord serverį?

A: Su Discord aplikacija draugauju ilgai. Iš pradžių buvau pagalbininkas įvairiuose serveriuose. Vėliau ir moderatorius, adminas, server manager’is ir t.t.

Kai tik įsijungiau į CodeAcademy Kids grupę, mane dėstytojas pakvietė į Discord serverį. Išties nudžiugau išgirdęs, jog toks egzistuoja. Buvau aktyvus jame ir su laiku pamačiau, jog galima šį serverį tobulint. Numačiau jam planus, juos pateikiau serverio owner‘iui Matui. Tapęs serverio manager‘iu užsibrėžtus tikslus atsakingai vykdžiau. Su laiku serveris gerėjo ir tada buvau paaukštintas į moderatorius. Dabar serveris klesti, ir klestės, juk tobulumui ribų nėra.

Q: Kokie apskritai yra pliusai naudoti Discord (galbūt lyginant su kitomis platformomis)?

A: Bendrai tariant Discord yra nemokama TeamSpeak ir Skype alternatyva, leidžianti kurti serverius arba prisijungti prie jų. Nemažai įvairiausių organizacijų naudoją šią platformą. Discord serveriai gali būti praturtinti įvairiais ,,botais“. Skirtingi ,,botai“gali turėti skirtingas funkcijas, kai kurie iš jų gali būti skirti tik specifiniams žaidimams. Jeigu esi programuotojas, gali sukurti savo ,,botą“. Discord, mano manymu, yra geriausias būdas programuotojams (ir ne tik) susikalbėti/susirašyti. Serveriuose kiekvienam nariui yra nustatomosgalios ir teisės, kas leidžia sklandžiai vykdyti serverio tikslą. O tai, kad yra įmanoma kiekvienai temai, grupei ir kt. sukurti po atskirą kanalą, juose dalintis savo mintimis, klausti pagalbos kitų bendraminčių, išskiria Discord‘ą, kaip vieną geriausių susisiekimo platformų pasaulyje.

Q: Galbūt žinai įdomių faktų apie Discord platformą?

A: Keletą žinau:

 1. Discordu šiuo metu naudojasi virš 250 milijonųžmonių iš viso pasaulio.
 2. Discord‘as yra parašytas naudojantJavaScript, React, Elixir programavimo kalbas.
 3. Discord‘o logotipo vardas yra „Clyde“ arba „Klaidas“.
 4. Discord‘e šiuo metu dirba 108 darbuotojai – tai išties nedaug, turint galvoje kiek yra juo besinaudojančių vartotojų.
 5. Vidutiniškai Discord‘e per mėnesį yra išsiunčiama virš 15 milijardų žinučių.

Q: Ar norėtum palinkėti/padrąsinti kitus jaunus žmones mokytis programavimo ir apskritai imtis iniciatyvos įvairiose veiklose?

A: Visiems nuoširdžiai linkiu tapti programuotojais ar bent jau įgyti bazinių žinių susijusių su programavimu. Pasaulis gyvena 21-o amžiaus ritmu – tas lemia programuotojų reikalingumą beveik visose srityse. Visiems žinoma, jog lengvų projektų nebūna, bet tas ir suteikia ypatingos vertės programuotojo darbui.  🙂 

Programuok savo ateitį!

 • Inovatyvaus švietimo akademija.
 • Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje
 • Užsiėmimai tik nuo 35 Eur!

Išsirink!

Mokymo programos

 • Herojai | 5 - 7 m. vaikai
  Daugiau
 • Kids | 7 - 10 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Juniors | 10 - 12 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Teens | 12 - 14 m. moksleiviai
  Daugiau
 • Seniors | 14 - 18 m. moksleiviai
  Daugiau