CodeAcademy Kids moksleiviai: Germanas


Šią savaitę CodeAcademy Kids korespondentas Matas kalbino vieną iš akademijos moksleivių, dešimtoką Germaną Kogodovskij. Germanas kuria aplikaciją, skirtą moksleivių ir organizacijų bendradarbiavimui skatinti.

Q: Kokią programą mokaisi ir kodėl pasirinkai būtent ją?
A: Aš lankau mobiliųjų aplikacijų kūrimo kursus, nes mane domina kaip veikia įvairiausios programėlės mano bei kitų telefone ir siekiu sukurti kažką naujo, nematyto šios rinkos vartotojams.

Q: Kodėl susidomėjai programavimu?
A: Programavimu esu susidomėjęs nuo senų laikų, kai išmokau skaityti. Tada aš didelę laiko dalį praleisdavau skaitydamas enciklopedijas, žinynus susijusius su programavimu ir pačiais programuotojais. Atsakydamas į klausimą kodėl, manau jog buvau labai smalsus ir žingeidus vaikas.

Q: Kaip gimė būtent šios platformos idėja?
A: Šios platformos idėja gimė iš skausmo, jog nėra vienos platformos kur galėtum susirasti socialinių valandų ar darbą ir dalintis patirtimi su kitais. Tad nieko nelaukdamas, nusprendžiau užsirašyti į CodeAcademy Kids rengiamą vasaros verslumo stovyklą Silicon ValleyNusprendžiau papasakoti apie savo idėją kitiems. Pamačiau, kad ne aš vienas matau tokią problemą ir bendradarbiavimo trūkumą. Su Vadovės pagalba nusprendėme pradėti šią idėją plėtoti.

Q: Kokia problemą ji padės išspręsti?
A: Ši platforma skirta moksleiviams bei organizacijoms bendradarbiauti: moksleiviai darbo ir socialinių valandų dėka gali susipažinti su skirtingomis industrijomis, bei jose dirbančių žmonių darbo ypatumais. Organizacijos socialinių valandų dėka gali prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo, leisdamos moksleiviams pamatyti, išbandyti skirtingų specialistų kasdienę duoną, bei priminti sau, kaip svarbu ne tik gauti, bet ir duoti.

Q: Kokių rezultatų tikiesi?
A: Rezultatas, kurio mes siekiame – tapti šios rinkos lyderiais ir keisti Lietuvą, paskui pasaulį, į geresnę vietą gyventi jaunimui!

Q: Galbūt yra konkrečių įmonių su kuriomis norėtum bendradarbiauti?
A: Įmonių su kuriomis norėčiau bendradarbiauti yra daug. Mane domina įmonės, kurios buvo startuoliai, o po to tapo elitinės lygos žaidėjais, siūlančios sprendimus problemoms, kurios aktualios ne tik milijonams vietos gyventojų, bet ir viso pasaulio žmonėms. Tokios kompanijos kaip Vinted, Monetha, Transfer Go, Ikea bei Caffeine (Coffee Inn) ir t.t.

Q: Kokiais būdais CodeAcademy Kids padeda vystyti šį tavo projektą?
A: CodeAcademy Kids man suteikia daugybę naudingų patarimų, plėtojant mano idėją, padeda susirasti klientų bei partnerių, moko kaip turi atrodyti sėkminga ir pasaulį norinti keisti kompanija. Be CodeAcademy Kids ši mano idėja būtų likusi tik mano mintyse.

Q: Ar tai pirma verslo idėja, o galbūt viena iš daugelio?
A:Taip, ši mano verslo idėja yra pirma, bet tikrai ne paskutinė! Mano galvoje yra daugybė naujų idėjų, kurios artimiausiu metu turėtų pamatyti dienos šviesą!

Q: Galbūt turi kokių nors įžvalgų apie mokslo ir verslo situaciją Lietuvoje?
A: Lietuvoje yra viskas įmanoma. Nors daugelis žmonių teigia, jog čia maža rinka, blogos sąlygos plėtoti verslą, bet taip nėra, jeigu tu esi užsispyręs ir atkakliai sieki savo tikslo. 

Q: Ko palinkėtum jauniems žmonėms, norintiems sukurti kažką naujo, išvystyti savo idėją?
A: Jauniems žmonėms, norintiems sukurti kažką naujo arba išvystyti savo idėją, norėčiau palinkėti nebijoti klysti, nes klaidos mus tik sustiprina ir skatina daryti geriau. Taip pat daugiau svajoti, nes svajonės gali tapti realybe. Taigi, linkiu  mažiau kalbų, daugiau darbų!

Nori sužinoti apie technologijas ir sukurti savo svajonių aplikaciją? Daugiau informacijos apie programavimo būrelius, skirtus 7 – 18 metų moksleiviams rasite paspaudę čia.