Ar humoras gali padėti moksleiviams lavinti atmintį?


Humorą galima paversti galingu įrankiu. O kaip tą padaryti, pasakoja Pensilvanijos universiteto komunikacijos ir psichologijos profesorė Emily Falk.

Kiekvienas veikiausiai esame išgirdę paraginimą: „Na, papasakok man ką nors!“ Šie žodžiai turėtų išjudinti pokalbį, tačiau iš tiesų dažniausiai kiek trikdo ir suerzina. Tokiais žodžiais pokalbį pradėti mėgdavo ir E. Falk senelė. Paauglystėje jie būsimą profesorę versdavo nemenkai pasimesti.

Tačiau vėliau E. Falk sugalvojo gudrybę. Ji mėgdavo žiūrėti tokias aktualijų parodijų laidas kaip „Saturday Night Live“ ir „The Daily Show“. Tada juose nuskambėjusius juokelius pritaikydavo judviejų pokalbiui ir prajuokindavo senelę. Tai skatino laidas stebėti atidžiau, įsiminti detales ar netgi pasidomėti aktualijomis plačiau.

Įvairių komiškų laidų žiūrėjimas gali būti laikomas laiko švaistymu. Tačiau naujausi tyrimai įrodo jų vertę. Humoras padeda įsiminti informaciją ir skatina apie ją kalbėti.

Panašu, kad humoras tarsi didina socialinę dalijimosi naudą. Juk prajuokinti ir jaustis sąmojingu yra nepaprastai smagu. O siekdami tokios reakcijos stengiamės geriau įsiminti informaciją.

Todėl toks metodas galėtų būti taikomas besimokant ir pažindinantis su dabartiniais įvykiais. Moksleiviai galėtų matytas komiškas laidas perpasakoti vienas kitam. Norint sėkmingai tą padaryti, reikia suprasti, kas skatina juoktis. Vadinasi, teks išsamiai susipažinti su aktualijomis.

Tad skatinti jaunus žmones pasidalinti tuo, ką jie žiūri, tikrai verta. Taip gali prasidėti gilus ir vertingas pokalbis. Ir, žinoma, nebereikės raginti: „Na, papasakok man ką nors!“

Šaltinis: EdWeek.com